Elewacje budynków Krakowska 23 i Słoneczna 1 już po modernizacji

Spółdzielnia Mieszkaniowa „MAŁOPOLSKA” w Gorlicach zakończyła prace związane z remontem kolejnych elewacji budynków mieszkalnych, tym razem przy ul. Krakowskiej 23 i Słonecznej 1. Elewacje zostały umyte, zaimpregnowane, uzupełniono w nich powstałe ubytki oraz pomalowano. Warto podkreślić, iż nowa odsłona elewacji budynków, podobnie jak wcześniej remontowanych, wzbogaciła się o dodatkowe elementy. Na szczycie ściany frontowej znajdziemy teraz nazwę ulicy i numer budynku, a w miejscu starych i zniszczonych tablic identyfikujących budynek pojawiły się nowe, dużo większe i bardziej czytelne.

Bezpośrednio przed ścianą budynku przy ul. Krakowskiej 23 pojawiła się tabliczka informacyjna z prośbą do zatrzymujących się w tym miejscu aby swoje pojazdy nie parkowali tyłem du budynku. Zmiana ta pozwoli nie tylko na dłuższe utrzymanie elewacji w dobrym stanie ale zapewni również komfort mieszkańcom. Warto podkreślić, iż to nie koniec zmian jakie czekają mieszkańców w tej części osiedla. Dzięki Państwa głosom w 2024 roku zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice zadanie „Remont parkingu przy budynku Krakowska 23”. W ramach realizacji zadania zostaną wykonane następujące prace: demontaż starej nawierzchni o powierzchni 180m2,
wykonanie podbudowy, profilowanie podłoża, nawierzchnia tłuczniowa, warstwa podbudowy, roboty ziemne, wywóz materiału ziemnego, – położenie nawierzchni ażurowej 180 m2.

Skip to content