Podziękowania dla Mieszkańców

Od kilku miesięcy trwa zbiórka nakrętek dla Aleksandry Musiał z Korczyny do której włączyła się również Spółdzielnia Mieszkaniowa „Małopolska”.

W miesiącu lipcu pierwsza partia nakrętek zebrana na naszych osiedlach została odebrana przez rodziców małej Aleksandry. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym mieszkańcom, którzy przyłączyli się do zbiórki nakrętek. Cieszymy się, że akcja zyskała tak wielki odzew społeczny.

Zachęcamy do dalszego zbierania i przynoszenia nakrętek i pozostawiania ich w miejscach zbiórki tj. w pojemnikach obok naszych kas.

Tym Mieszkańcom, którzy dopiero zechcą włączyć się w naszą zbiórkę przypominamy sylwetkę Oli.

Aleksandra Musiał z Korczyny od urodzenia boryka się z rzadką wadą genetyczną 2q31.1-q32.2, która przejawia się m.in.: dysmorfią czaszki, palców kończyn górnych i dolnych, przewlekłą chorobą nerek III stopnia, neuropatią zanikową obuoczną nerwu wzrokowego, padaczką, niedoczynnością nadnerczy, niskorosłością, małogłowiem, opóźnionym rozwojem psychoruchowym. 

Ola uczęszcza na wieloaspektową rehabilitację, są to zajęcia: rehabilitacji ruchowej, logopedyczne, pedagogiczne, integracji sensorycznej, psychologiczne, terapii ręki, terapii wzroku, hipoterapii. Dzięki intensywnej i systematycznej rehabilitacji potrafi samodzielnie się przemieszczać w pozycji czworaczej, trzymana za ręce bądź za pomocą balkonika stawia pierwsze kroki, samodzielnie pije z kubeczka, coraz więcej komunikuje się z otoczeniem za pomocą krzyku bądź gestów. Jednak wciąż wymaga wielu zajęć terapeutycznych, aby w przyszłości móc samodzielnie chodzić, zacząć mówić, samodzielnie jeść itd.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: sercadlamaluszka.pl

Zachęcamy do dołączenia do akcji.

Skip to content