Pomagajmy przez zabawę!

Klub Osiedlowy „Hallerówka” uczestniczył w konkursie organizowanym przez Disney Polskaszczesliva.pl. Zadaniem dzieciaków było zbudowanie „Frajdomku” – czyli inaczej najfajniejszego domku dla dzieci! Pracy było dużo, ale dzieciaki się nie poddawały. Przez 2 dni zamieniły się w najlepszych projektantów, konstruktorów, malarzy i budowniczych. Nasz tekturowy domek dzieciaki pokolorowały według własnego uznania. Dzięki temu możemy wywnioskować, że jedna dziewczynka zamarzyła, aby we frajdomku była kuchnia  McDonalda. Z kolei fani bajki „Nasze magiczne Encanto” chcieliby, aby wchodząc do domku pozyskiwały moce, jak bohaterowie z tejże bajki! 

Disney Polskaszczesliva.pl wśród 40 zgłoszeń mogła wybrać tylko 5 najlepszych prac i to właśnie nasz Hallerówkowy Frajdomek znalazł się wśród tej piątki! Domek spodobał się im tak bardzo, że zechcieli nas nagrodzić zestawami od sponsorów takich jak:
Adacor, Apart, Simba Toys Polska, Trefl, Wydawnictwo Olesiejuk (zegarek z am pm, 2x bidon, 2x puzzle, książeczka o myszce miki, pluszowy miś). 

Chcąc sprawiedliwie podzielić nagrody wśród dzieci, w Hallerówce zorganizowana zostanie seria konkursów plastycznych

pt. „Wiosenny turniej plastyczny”:

Konkurs #1 "Najpiękniejszą Pisankę"

Konkurs #2 "Wolność tak to czuje"

Konkurs #3 "Mama i ja"

W zależności od zdobytego miejsca w poszczególnym z konkursów, będzie przyznawana odpowiednia ilość punktów. 

Punkty będzie można zdobywać przy każdym z organizowanych konkursów. Podczas ostatniego konkursu wyłonimy dzieci, które podczas całego turnieju uzbierały największą liczbę punktów.  Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone podczas Pikniku z okazji Dnia Dziecka.
Zwycięzcy również wtedy otrzymają nagrody Disneya.
A więc zaczynamy! Pierwszy konkurs jaki startuje już dziś to konkurs na najpiękniejszą pisankę:
Stworzone przez dzieci pisanki zostaną przekazane na kiermasz wielkanocny, z którego to dochody będą przeznaczone na rzecz rodziny Walągów z Gorlic. Na gorlickim Rynku stanie charytatywne stoisko, w którym będzie można nabyć świąteczne ozdoby i produkty. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Maćka i Kuby oraz ich taty Grzegorza. 

Bliźniacy Maciek i Kuba, przyszli na świat w 2007 roku jako wcześniaki. Od razu trafili do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu. Lekarze zdiagnozowali u nich dziecięce porażenie mózgowe. Niedawno u ich taty Grzegorza stwierdzono stwardnienie zanikowo boczne – choroba szybko postępuje. Koszty leczenia i rehabilitacji zarówno chłopców jak i ich taty są ogromne. 

Link do materiału wykonanego przez  „Interwencję” Polsat:

Skip to content