Projekt naszego zespołu w nagrodzonej 15 !!!

Grupa mieszkańców naszego osiedla wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową „MAŁOPOLSKA” wzięła udział w Ogólnopolskim Prospołecznym Projekcie Granatowym „Zielona Ławeczka” organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Projekt realizowany jest w formie konkursu – rywalizacji między Zespołami Sąsiedzkimi. Projekt, w którym uczestniczymy ma umożliwić przemianę terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką.

W tegorocznej edycji konkursu nasz projekt znalazł się w gronie 15 najlepszych projektów z całej Polski i tym samym uzyskał dofinansowanie umożliwiające jego realizację.

Lista wygranych projektów:

źródło: zielonalaweczka.pl

Zespoły konkursowe to grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Teren, który będzie podlegał modernizacji na naszym Osiedlu to zielony plac między blokami 10 i 26. Teren ten jest często odwiedzanym przez mieszkańców miejscem, dlatego Zespół Sąsiedzki wybrał tą lokalizację, tak by stworzyć przestrzeń do odpoczynku. W skład grantu jaki otrzymaliśmy wchodzi dofinansowanie na zakup materiału roślinnego, a także zielona ławka parkowa. Już niebawem rozpoczniemy prace przy nowym ogródku.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w opracowaniu projektu zagospodarownia terenu
firmie Zielone Inspiracje Projekty i Realizacje Ogrodów.

Skip to content