Relacja z organizowanych „Zabaw Andrzejkowych” w Klubach Osiedlowych

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to – zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. Piątek dzieciom z Hallerówki oraz TPD przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Wraz ze współpracą z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci najmłodsi z niecierpliwością przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali magiczne losy z nazwami zawodów przyszłości a także szukali swojej szczęśliwej liczby.  Dzieci zatańczyły m.in. makarenę, chocolate, kowbojkę, mogliśmy obejrzeć także popisowy taniec dziewczynek z TPD.  Została wybrana również Królowa i Król Balu. Nie zabrakło malowania twarzy, piniat, zwierzątek z balonów, a także poczęstunku.

W Klubie „Jubilat” andrzejki odbyły się  18 listopada. Tego wieczoru na dzieci mieszkających na osiedlu Magdalena czekało również wiele atrakcji.

Nie mogło oczywiście zabraknąć wróżb oraz zabaw i konkursów tanecznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się:  wróżba lania woskiem, po której następowało odczytanie tajemniczego symbolu otrzymanej figury z wosku przez czarownicę oraz wróżba kręcenia butelką – co Cię czeka w najbliższym czasie. Dzieci chętnie uczestniczyły w tańcach oraz konkursach. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy oraz pyszny poczęstunek. 

Natomiast w miniony wtorek oraz sobotę to seniorzy zarówno z Osiedla nr 8  Korczak jak i Gorlickiego Stowarzyszenia Seniorów korzystali z wróżb i zabaw.

Skip to content