Wycieczka do Sękowej Klubu „Hallerówka”

W minioną środę – 10 sierpnia dzieci z Klubu Osiedlowego „Hallerówka” odbyły wycieczkę do Sękowej, gdzie czekało na nich sporo atrakcji. Podążając za bzyczeniem pszczół dotarliśmy do pasieki Fundacji Survival. Dobrze już dzieciom znani Panowie z warsztatów pszczelarskich jeszcze bardziej wtajemniczyli dzieci w świat pszczół! Każde dziecko otrzymało kombinezon pszczelarski, dzięki czemu mogły z bliska zobaczyć jak wygląda życie w ulu. Dzieci odznaczyły się ogromną odwagą – miały śmiałość wziąć do ręki plaster z pszczołami! Na koniec wizyty dzieciaki otrzymały słodką niespodziankę – słoiczek miodku.

Drugim punktem wycieczki był długo wyczekiwany przez dzieci Park Linowy. Na wstępie instruktor Parku Linowego zapoznał dzieci z regulaminem oraz przeszkolił z zakresu posługiwania się sprzętem. Dzieci po przebyciu odcinka treningowego oraz nabraniu doświadczenia w asekuracji, spróbowali swoich sił, pokonując trase. Na przeszkodach parku wszyscy uczestnicy nauczyli się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamali barierę lęku wysokości. Pobyt w Parku Linowym zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu. 

Trzecią atrakcją, jaką zapewniliśmy dzieciom była wizyta na Orliku, gdzie Nauczyciele WF-u z Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej zaoferowali nam wspaniałą zabawę z piłką. Nie zabrakło konkurencji sportowych, gier zręcznościowych, a także ogromu uśmiechu! 

Serdecznie dziękujemy Fundacji Survival, GOK Sękowa, a także rodzicom, którzy pomogli w opiece nad dziećmi.

Skip to content