Zajęcia w Klubach Osiedlowych „Hallerówka” i „Jubilat” z ciekawą ofertą dla Seniorów i Dzieci

Klub Osiedlowy „Hallerówka”

Minęło już półtora miesiąca od rozpoczęcia roku szkolnego, a co za tym idzie – zajęcia dla dzieci i seniorów w Klubie Osiedlowym „Hallerówka” ruszyły pełną parą. Z tygodnia na tydzień przybywa nam uczestników, ale w dalszym ciągu zapraszamy zarówno młodszych jak i starszych mieszkańców do skorzystania z przygotowanej oferty.

Dzieciaki na zajęciach pokazują, jak bardzo są bystre, co udowodniły na warsztatach z wyplatania makramy, które odbyły się 24.09.2021 r.

Dorośli w tej technice, przy ciasteczku i filiżance kawy, mogli się sprawdzić 28.09.2021 r. i trzeba przyznać, że odznaczyli się wielką zdolnością do prac manualnych. Dzięki temu powstały przepiękne ozdoby ścienne, które mogli sobie zabrać do domów.

26 września Spółdzielnia Mieszkaniowa „Małopolska” wraz z Zarządem Osiedla Nr 8 „Korczak” zorganizowali dla mieszkańców osiedla Korczak spotkanie okolicznościowe z okazji Dnia Seniora, w którym dzieci z „Hallerówki” miały sposobność zadbać o oprawę artystyczną.

30 września edukatorka sztuki współczesnej – Pani Marta Smaczniak przeprowadziła warsztaty pt. „Twórcza kolekcja”, podczas których dzieci dowiedziały się o sztuce Piotra Lutyńskiego, a przy okazji mogły stworzyć własne, artystyczne dzieła.

Poza planowymi warsztatami i zajęciami Klub Osiedlowy „Hallerówka” na co dzień zapewnia dzieciom swobodną zabawę na Sali, a także ciekawe zajęcia ruchowe, plastyczne, takie jak np.: tworzenie lornetek, ziemniaczanych jeży, czy laleczek.

W „Hallerówce” staramy się celebrować święta dni nietypowych, tym sposobem w naszych zajęciach zdążyliśmy wykorzystać kilka świąt, takich jak: Dzień Emotikona, Dzień Orderu Uśmiechu, w którym bawiliśmy się za pomocą chusty animacyjnej „Klanza”, Dzień Turystyki, gdzie konstruowaliśmy samoloty z patyczków, Dzień Jabłka, Dzień Głośnego Czytania, Dzień Zwierząt, w którym tworzyliśmy zwierzaki na papierowych talerzykach, czy Dzień Ośmiornicy.

Natomiast w każdy wtorek i czwartek o godzinie 17:00 odbywają się spotkania seniorów, podczas których staramy się zapewniać wspaniałą atmosferę, a także różnorakie zajęcia plastyczno – manualne. Przy kawie i ciastku stworzyliśmy już obrazy na płótnie, obrazy string art, świeczniki ze słoika i plastikowych łyżeczek, a także miski z liści.

A już w ten czwartek (14.10.2021r.) zapraszamy wszystkich seniorów na zajęcia, podczas których stworzymy jesienne wianki.

Klub Osiedlowy „JUBILAT”

Od czasu wznowienia działalności klubów funkcjonujących przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Małopolska” Klub Osiedlowy „JUBILAT” rozszerza ofertę zajęć dla dzieci mieszkających na Osiedlu Magdalena . Zajęcia zostały podzielone na trzy grupy tematyczne: twórcze, edukacyjne, gry i zabawy sportowe. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, podczas których wykazują się kreatywnością i zaangażowaniem. Oprócz warsztatów twórczych zostały zorganizowane zajęcia taneczne, kulinarne, sportowe, wyjścia do kina, wycieczka do wioski Indiańskiej Hokka Hej, Komendy Straży Pożarnej w Gorlicach oraz pikniki rodzinne z okazji ,,Dnia dziecka” i ,,Zakończenia lata”.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć:

1. Warsztaty robienia kwiatów z bibuły, które dzieci mogły wykorzystać jako laurki dla swoich bliskich.

2.Zajęcia sportowe z animatorem sportu panem Łukaszem Brzeziańskim. Dla dzieci została rozłożona trampolina i zostały przeprowadzone zabawy sensoryczne i zespołowe.

3. Zajęcia taneczne oraz gry i zabawy przy muzyce.

4.W ramach zajęć edukacyjnych dzieci wykonały prace medodą kodowania, przedstawiała ona farmę wiatrakową. Zajęcia te były wprowadzeniem do tematu odnawialnych żródeł energii.

5. Lepienie zwierzątek z plasteliny.

7. Malowanie techniką bez pędzli , praca pt. ,,Tęczowe dłonie”

8. Malowanie kredą na boisku asfaltowym , praca pt. ,,Podwodny świat”

9.Wykonanie obrazków z inicjałami na tackach papierowych.

10. Drzewka szczęścia.

11.Tworzenie komiksu pt. ,,Krótka historyjka misia Balu”.

12.Planety, komety i kosmos.

13. Korale z makaronu.

14.Ryba kolczatka z wykałaczek.

15. Zajęcia kulinarne ,, Gofrowe zwierzątka”.

Skip to content