Zbieramy nakrętki dla Aleksandry Musiał z Korczyny

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Małopolska” dołącza się do akcji zbiórki charytatywnej organizowanej przez OSP KSRG Biecz. Wspólnie łączymy się w zbiórce nakrętek dla małej wojowniczki Aleksandry Musiał z Korczyny.

Zachęcany mieszkańców naszej Spółdzielni do dostarczania nakrętek codziennie w godzinach pracy Spółdzielni. Pojemniki do owej zbiórki można znaleźć obok naszych kas.

Tak niewiele wystarczy aby wspomóż w walce małą Aleksandrę która od urodzenia boryka się z rzadką wadą genetyczną 2q31.1-q32.2, która przejawia się m.in.: dysmorfią czaszki, palców kończyn górnych i dolnych, przewlekłą chorobą nerek III stopnia, neuropatią zanikową obuoczną nerwu wzrokowego, padaczką, niedoczynnością nadnerczy, niskorosłością, małogłowiem, opóźnionym rozwojem psychoruchowym. 

źródło zdjęć: sercadlamaluszka.pl

Ola uczęszcza na wieloaspektową rehabilitację, są to zajęcia: rehabilitacji ruchowej, logopedyczne, pedagogiczne, integracji sensorycznej, psychologiczne, terapii ręki, terapii wzroku, hipoterapii. Dzięki intensywnej i systematycznej rehabilitacji potrafi samodzielnie się przemieszczać w pozycji czworaczej, trzymana za ręce bądź za pomocą balkonika stawia pierwsze kroki, samodzielnie pije z kubeczka, coraz więcej komunikuje się z otoczeniem za pomocą krzyku bądź gestów. Jednak wciąż wymaga wielu zajęć terapeutycznych, aby w przyszłości móc samodzielnie chodzić, zacząć mówić, samodzielnie jeść itd.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: sercadlamaluszka.pl

Zachęcamy do dołączenia do akcji.

Skip to content