„Zielona Ławeczka” stanęła na Osiedlu Korczak

Grupa mieszkańców naszego osiedla wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową „MAŁOPOLSKA” wzięła udział w Ogólnopolskim Prospołecznym Projekcie Granatowym „Zielona Ławeczka” organizowanyn przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Projekt realizowany jest w formie konkursu – rywalizacji między Zespołami Sąsiedzkimi. Projekt, w którym uczestniczyliśmy miał umożliwić przemianę terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką.

W tegorocznej edycji konkursu nasz projekt znalazł się w gronie 15 najlepszych projektów z całej Polski i tym samym uzyskał dofinansowanie umożliwiające jego realizację (więcej na ten temat w artykule: „Projekt naszego zespołu w nagrodzonej 15”)

Teren, który podlegał modernizacji na naszym Osiedlu to zielony plac między blokami 10 i 26. Teren ten jest często odwiedzanym przez mieszkańców miejscem, dlatego Zespół Sąsiedzki wybrał tą lokalizację, tak by stworzyć przestrzeń do odpoczynku. W skład grantu jaki otrzymaliśmy wchodziło dofinansowanie na zakup materiału roślinnego, a także zielona ławka parkowa. Cieszymy się, że wspólnie z mieszkańcami i dzięki ich osobistemu zaangażowaniu również w prace związane z samym sadzeniem roślin udało się stworzyć takie „zielone” miejsce na naszym osiedlu.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w opracowaniu projektu zagospodarownia terenu
firmie Zielone Inspiracje Projekty i Realizacje Ogrodów.

Skip to content